Blogdan

Blog

Yatak Odası Dolabı Nasıl Olmalıdır?

Sahip olduğu ebatlar bakımından yatak odası takımı içerisinde en fazla yer kaplayan modül olarak gardırop, oda içerisinde nasıl konumlandırılacağı, yeterli ve kullanışlı alan sağlayıp sağlayamayacağı açısından da her bir detayına dikkat edilmesi gereken parça oluyor. Gardırobunuzu seçmeden önce yatak odanızın sahip olduğu mevcut alanı ölçmeniz ve dolabı nasıl konumlandıracağınızı iyi analiz etmeniz gerekiyor. Tüm bu detaylarla birlikte en önemli noktalardan bir diğeri ise gardırobun nasıl bir tasarıma sahip olduğu ve tüm kişisel eşyalarınız için yeterli bir alan sunduğudur. Küçük alanlar için açılabilir kapaklı bir model mi, yoksa sürgülü mekanizmaya sahip bir tasarım mı? Çekmece ve bölmeli mi yoksa askı alanı fazla olan bir dolap içi tasarım mı en ideal seçenek oluyor? Bu gibi detaylar ve çok daha fazlası için yatak odası dolabı nasıl olmalı, içeriğimize göz atabilirsiniz:

Alanı Verimli Kullanmanızı Sağlayacak: Şekillendirilebilen Gardırop

Genellikle yeterli alan sağlaması bakımından altı adet kapaktan oluşan gardırop tasarımları tercih edilmektedir. Ancak bu altı kapaklı büyük ebattaki dolaplar, modern mimari anlayışıyla gittikçe küçülen ev planlamaları için çoğu zaman zorlayıcı durumlar ortaya çıkarabiliyor. Bu nedenle konumlandırmasını ihtiyacınıza göre belirleyebileceğiniz ve ister düz tek bir parça halinde kullanabileceğiniz isterseniz de kıvrımlı bir şekilde alanınıza uyum sağlayacak konumda dolabınızı yerleştirebileceğiniz modeller, en avantajlı seçenekleri sunuyor.

İşlevsel ve Kullanışlı: Ayna Detayı ve Sürgülü Mekanizma

Yatak odanızda kullanışlı bir alan yaratmanıza yardımcı olacak yatak odası dolabı modellerinden bir diğeri de sağa ve sola doğru yönelen sürgülü mekanizmalı seçenekler olacaktır. Eğer sahip olduğunuz alan çok geniş ve kullanışlı değilse sürgü mekanizması ile dolabınızı rahatlıkla kullanabilir, sıkışık ve kalabalık görünümü ortadan kaldırabilirsiniz.
Hem alt hem de üst kısımda olmak üzere gömlek, elbise ve daha özen gösterdiğimiz kıyafetlerimizi asarak daha rahat bir düzen oluşturmamızı sağlayacak iki farklı bölmeye sahip yatak odası dolabı; eşyalardan dolayı yaşanan sıkışık görünümün önüne geçecektir. Ayı zamanda iç tasarımında hem çekmece hem raf hem de düzenleyici gibi bölmelere yer verilerek zengin bir alan sunan gardırop, yatak odasında kullanışlı alanlar yaratmak isteyenler için kusursuz ve eksiksiz bir seçim olacaktır. Dizaynında bu zengin bölümlere yer verilen gardırop modeli olarak ilham alabileceğiniz Clary Yatak Odası Takımı, hayal ettiğiniz alanı sunacak bir tasarım olarak öne çıkıyor. Öneri olarak sunduğumuz gardırop tasarımını detaylı bir şekilde inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir